A különleges helyszíneken megrendezett bulik mindig is nagy népszerűségnek örvendtek. Szerencsére Budapesten rengeteg erre alkalmas lokáció közül válogathatunk, hiszen a város fejlődése Berlinhez hasonló utat tett meg. Rengeteg kihasználatlan ipari létesítmény maradt itt a rendszerváltás előtti időkből.  A legnagyobb nehézséget általában a különböző engedélyek beszerzése jelenti.  A West Balkán tragédiája pedig különösen nehéz helyzetbe hozta a szervezőket. Az alábbi összeállításban tíz olyan szabadtéri és fedett helyszínt gyűjtöttünk össze, ahol igen csak jó hangulatú bulit lehetne csapni!

Ikarus csarnok

A Mátyásföldön található Ikarus számított korábban a hazai buszgyártás fellegvárának. A főváros egyik legnagyobb és legrosszabb állapotban lévő ipari parkja nemrég kínai kézbe került.

Csepeli víztorony

A több mint 70 méteres, háromezer tonna víz tárolására alkalmas vasbeton monstrum belül olyan, mintha a Csillagok Háborúja valamelyik díszletéhez épült volna, kelyhének „teraszáról” pedig lenyűgöző kilátás nyílik a városra.

Dreher Sörgyár

Korábban itt rendezték a Dreherfeszt elnevezésű zenei fesztivált. Az indusztriális környezet tökéletes helyszínt biztosíthatna elektronikus zenei rendezvényeknek is.

Kelenföldi Erőmű

Az 1912-1914 közt, Reichl Kálmán tervei szerint épült Kelenföldi Hőerőmű kapcsolóháza 2005-ig működött, azóta csak néhány havonta nyitja meg kapuit egy-egy kíváncsi csoport előtt.

Kőbányai víztározó

Az 1871 óta üzemelő Kőbányai medence a mai napig Budapest ivóvízellátó rendszerének része, amelyet a víz tárolására használnak, de minden évben tavasszal és ősszel egy vagy két napra a látogatók előtt is megnyitják.

Hungária kocsiszín

1912-ben épült. A Hungária kocsiszínben 40 Combino villamos tárolása, javítása és karbantartása, illetve forgalomba adása történik a 4-es és a 6-os villamos vonalakra.

Népszigeti Ganz Hajógyár

A Népsziget és a korábban ott működő hajógyár napjainkban Budapest szégyene és talán a legnagyobb értékkel bíró fejlesztésre váró városrésze a IV. és a XIII. kerületben. A gyárban 81 tengeri áruszállító, 63 folyami személy-, 193 folyami vontató- és toló-, 30 speciális hajó, 57 uszály és lakóhajó, 145 úszódaru, 610 kikötői és szerelődaru készült el, mintegy 10 000 dolgozó munkájának eredményeként.

Bajza utcai vasúti aluljáró

Budapest egyik legrégebbi aluljárója a Nyugati pályaudvar tárolóvágányai alatt vezet át, összekötve a föld alatt a Bulcsú utcát a Podmaniczky utcából nyíló Bajza utcával. 1874-ben adták át a gyalogos forgalomnak, tavaly teljesen megújult, de még így is különleges élményt nyújt ez a 188 méter hosszú szakasz.

Nagyvásártelep csarnoka

A Nagyvásártelep 1932-ben épült, hogy innen lássák el a főváros boltjait és piacait friss áruval. A telep vasúti, közúti és folyami kapcsolattal is rendelkezett, fénykorában 400 kereskedő dolgozott egyszerre az irodaépülethez kapcsolódó, több mint tízezer négyzetméteres csarnokban.

És hol már rendeztek elektronikus zenei összejöveteleket:

Vasúttörténeti Park, Budafoki Papírgyár, Budaörsi Repülőtér, Kelenföldi kocsiszín, Deák téri metrómegálló, Tétényi úti metrómegálló, Vidámpark, Citadella, Tőzsdepalota, Zwack Gyárudvar, Szoborpark, Hagenmacher Sörgyár…