A 2024-es SONUS Fesztivál további fellépőkkel frissítette a line upot. Azt hittük a tavalyi 10 éves jubileumi program után nem teszik magasra a lécet, de ismét kellemeset csalódhattunk.
Az idei kiadás már így is olyan headlinerekben újhullámos szupersztárokban és feltörekvő tehetségekben bővelkedett, mint Ben Klock b2b Marcel Dettmann, Day J, Dj Holographic, Indira Paganotto, Marco Carola, NTO live, Richie Hawtin, Robert Hood, Sara Landry vagy Sven Vath, csak hogy néhányat említsünk. Előző cikkünkben részletesen is olvashattok róla:
A már eddig is erős program kiegészült Loco Dice és Seth Troxler b2b szettjével. A Desolat fenegyereke, Loco Dice és az előremutató zenei élményekért felelős, mondhatni a house legnagyobb trollja, Seth Troxler. Ha houseról van szó, akkor nincs az a beszélgetés, amiben ne kerülne elő a nevük. Valószínűleg a mocskos, mély tech housetól a diszkóig széles skálán mutatják majd be a műfaj életútját.
Dj Wade zenéjét is a spanyol virtus jellemzi, szettjeiben dübörgő dobritmusok napfényfoltos mediterrán nyári éjszakává varázsolják körülötted a táncparkettet, majd ahogy leszáll az éj, kitörő energiával hajít bele az éjszakába.
Az London bázisú SYREETA hangzásai éppoly sokrétűek, mint az élethez való hozzáállása – vaskos basszusvonalakra és melodikus groove-okra támaszkodik.
Len Faki, a techno mekkájának, a Berghain-nak első rezidensei közé sorolandó és egyben generációjának legkeresettebb techno művészeként tartják számon. Őt aligha kell bemutatni. Hangzása folyamatosan fejlődik anélkül, hogy valaha is veszítene élénk, egyedi energiájából, és sok tapasztalt raver mesél a nyers szenvedélyről és szépségről DJ szettjeiben.
Végül, de nem utolsó sorban egy újabb rendhagyó b2b formációval dobták fel az eseményt. Jamie Jones leginkább az elektronikus zenei műfaj melegebb és dallamosabb stílusáról ismert. Baleáros hangzása már milliókhoz jutott el világszerte, miközben egyik partit a másik után fűszerezi. Joseph Capriati pályafutását szülővárosában, Nápolyban kezdte, majd nemzetközi elismerést szerzett a techno és a deep house egyedülálló keverékével. Továbbra is új utakat tör az elektronikus zenében, valamint dinamikus és erőteljes szettjeivel varázsolja el a hallgatókat. E két legenda ötvözésével biztosan világra szóló élménnyel gazdagodhatunk a táncparketten.
„Minden nyáron raverek ezrei zarándokolnak el a Pag-szigetre a Sonusért, hogy megünnepeljék az elektronikus zene iránti közös szeretetüket Különböző kultúrák találkozóhelye, ahol mindenkinek ugyan az a szenvedélye… ez az, ami a Sonus-partikat egyszerűen felejthetetlenné teszi.„
Te is szentimentálisan rajongsz az elektronikus zenéért? Akkor csatlakozz hozzánk augusztus 18 és 22 között a horvátországi Zrce Beachen, mert ha egyszer kipróbálod, úgy érzed majd kitágult a világ.
További infók a https://www.sonus-festival.com/ weboldalon, valamint a szervezők által támogatott magyar support csoportban, https://www.facebook.com/groups/221126198253997 a Sonus Festival Group Hungary oldalon.
Comments are closed for this post.