Mint ahogyan arról legutóbb már hírt adtunk, 2024-ben Budapestre költözik a DUMDUM Electronic Music Fest. A Sikztah által megálmodott, idén 15 éves jubileumát ünneplő DDEMF egy újgenerációs aspektusban összerakott minifesztivál, ami minden vérbeli raver számára kötelező programnak ígérkezik!
Összesen 11 nemzetközi dj fog színpadra állni, izmos hazai körítéssel megtámogatva. Lássuk a részleteket!
Afem Syko az újhullámos berlini underground hangzás egyik kulcsszereplő figurája. Debütáló kiadványa Kobosil R Label Group-jánál látott napvilágot és egyből utat nyitott neki a nemzetközi ligába. Mindig kiszámíthatatlan, ám annál lendületesebb szettjeiben az acid és az oldschool hangzás keveredik egymással.
Ha csak egy nevet kellene ajánlani, akit semmiképp sem szabad kihagyni, akkor biztosan CANCEL mellett tennénk le a voksunkat! A belga dj / producer a 2024-es DUMDUM legizgalmasabb fellépője. A hardcore szcénában eltöltött 15 év rutinnal a háta mögött kalibrálta újra magát, Jellegzetessége az ipari techno és a hardcore határvonalainak elmosódásából létrejövő hibrid hangzás, ami egyszerre kelt analóg és digitális hatást.
Hades májusban esedékes budapesti fellépése ugyan elmaradt, azonban máris itt a lehetőség a pótlásra! Most azonban semmit nem bíz a véletlenre, annyira várja a fellépést, hogy már csütörtökön Budapesten lesz! Hádész a görög mitológiában az alvilág istene, a holtak ura. Ha meglátjuk a kolumbiai származású fellépő fizimiskáját és meghalljuk a zenéjét, akkor egyből világossá válik a névválasztás.
Jazzy óriási sikerrel debütált itthon, a svájci származású djane mély basszusokkal és kőkemény kickekkel operáló industrial szettje állandó extázisba hozza a közönséget, bárhol is lép fel a világban.
Joe Sane Rotterdamból érkezik, a 27 éves holland dj / producer nem bízza magát a véletlenre. A Herman Brood Akadémián, az egyik legismertebb holland zeneiskolában folyamatosan képezi magát és csiszolja hangzásvilágát.
A szintén rotterdami illetőségű Karah a februári Verknipt alkalmából mutatkozott be a budapesti közönség előtt. Zenéi senkit nem kímélnek, kompromisszumok nélküli energiát sugároznak a táncparkettre. Soha nem éri be a jóval, mindig a tökéletességre törekszik, ami az általa indított Falsive Records kiadványain is egyből szembe köszön.
Morsure számára pedig a DUMDUM közönsége sem lesz ismeretlen, hiszen zenélt ő már a 2022-es győri eseményen is. A francia Arnaud Chagniot 2015-ben kezdett el saját szerzeményeket írni. Miután felfedezte magának az elektronikus zene különböző irányzatait, rátalált saját stílusára és 2019-ben indította útjára a MORSURE projektet. Hangzásvilágát nyers, indusztriális groovy techno-ként definiálja.
O.B.I. nevét senkinek sem kell bemutatnunk. A német közönségkedvenc 20 éve debütált Magyarországon, és azóta is rendszeresen fellép nálunk. A kezdetek óta elkötelezett rajongója a stílusnak, népszerűsége pedig mit sem kopott azóta sem.
ØRGIE repertoárja a dark industrial techno-tól a hardcore-ig terjed. Nyolc év dobolás után döntött úgy, hogy alaposan elmélyül a techno világában. Szintetizátorok, és moduláris gépek egész sorát apránként beszerezve csiszolta zenéit olyanná, hogy mára a stílus legismertebb képviselői között tartjuk számon a francia dj / producert.
SLVL az Altruism Records alapítója, és szinte már haza jár hozzánk, kíméletlen hangzásvilágából kifolyólag a „The Kick Dealer” jelzővel szokták illetni.
SveTec az egyik legtöbbet foglalkoztatott hazai DJ a nemzetközi piacon, a globális hard techno szcéna legkiemelkedőbb képviselői között tartjuk őt számon az elmúlt másfél évtizedben. Így aztán nincs is mit csodálkozni azon, hogy a naptára hemzseg a külföldi fellépésektől.
A házigazda szerepét is betöltő Sikztah a hazai techno szcéna egyik legnépszerűbb képviselője, aki biztos kézzel formálja az elektronikus zenei színteret. A legnagyobb hazai klubestek és fesztiválok állandó fellépője, programszervezői tevékenységének köszönhetően pedig Győr hosszú évek óta a legfontosabb vidéki bázisnak számít, olyan rendezvények és brandek köthetők a nevéhez, mint a DUMDUM, Rómerkvelle, Rómer Ház és a The Etiket. Állítólagos hírek szerint nem lesz egyedül a színpadon, ugyanis ha lehet hinni a pletykáknak, akkor Mzperx is csatlakozik hozzá a pultban!
A fellépők listája ezzel még korántsem teljes. Itt lesz Patrick M4SS, aki a legendás bécsi Grelle Forelle rezidense, a DSB96 duó, hazánk szinte össze jelentős bázisán megforduló testvérpárosa, valamint a DeadEnd rezidensként is ismert Third2hift.
Egészen elképesztő, 15 órás zenei maraton vár mindenkire, aki június 14-én ellátogat az Arzenálba.

A jegyek értékesítése megkezdődött, a nagy érdeklődést jelzi, hogy alig néhány nap telt el az esemény bejelentése óta, és máris a harmadik körös jegyek futnak. Minden kétséget kizáróan ez lesz a nyár legnagyobb durranása Budapesten a techno újvonalas szegmensében. Éppen ezért nem érdemes lemaradni!
Event:https://www.facebook.com/events/802539695142162
Tickets:https://cooltix.hu/event/664b61b9798a5281ca0780e4






Comments are closed for this post.