Még az első „lockdown” idején indítottuk el „Legendás mixalbumok” sorozatunkat, hogy a Freee magazin által nyomtatott formában korábban összegyűjtött mixlemezeket kvázi digitalizáljuk. Eddig kizárólag olyan részeket olvashattatok, amelyből sajnos nem várható folytatás, az utóbbi évek trendjei legalábbis nem arra engednek következtetni, hogy lenne.
Első két részünkben Londonban jártunk. Az ikonikus helyi klub, a Fabric két sorozatát, (Fabric valamint FabricLive) elevenítettük fel. Majd következett az úgyszintén angol Renaissance kiadó két korszakalkotó szériája, a The Mix Collection valamint a The Masters Series. Az ötödik részben sem mozdultunk ki a ködös Albionból, hiszen a bristoli NRK csoporthoz köthető darabokkal folytattuk. A hatodik részben viszont már „áthajóztunk” a csatornán túlra, egészen pontosan Németországba, és itt maradunk a hetedik epizódunk alkalmával is.
Sajnos ezúttal is egy olyan szériával foglalkozunk, ami már nem működik aktívan, a berlini székhelyű elektronikus zenei lemezkiadó, a Get Physical Music sorozata lesz a fókuszban. A címkét még 2002-ben alapította Patrick Bodmer, Philipp Jung (a M.A.N.D.Y. páros), Thomas Koch (vagyis DJ T.) valamint Walter Merziger, Arno Kammermeier és Peter Hayo (első két úriember alkotja a Booka Shade formációt). A sorozat címe természetesen nem a véletlen műve. A M.A.N.D.Y. és a Booka Shade kvartett vitathatatlanul legismertebb slágere, a 2005-ben megjelent Body Language után kapta azt. Történt ugyanis, hogy, három évvel a címke megalapítását követően a Mandarine és a már említett Body Language elindították az egész kiadót a „sztratoszférába”, mindkét kislemez hatalmas nemzetközi sikert aratott.
A Booka Shade aztán olyan számokkal erősítette tovább az elektronikus zenei élvonalban betöltött pozícióját, mint az In White Rooms és a Night Falls, miközben a M.A.N.D.Y. az Achaat vagy a Jah című slágereikkel kergették őrületbe a klubereket világszerte. Nem véletlen, hogy a GPM lett a DJ Magazine által megválasztott „Label of the Year” cím nyertese 2005-ben. A következő évben pedig a Pitchfork Media mondta róluk, hogy a kiadó „egyre inkább a korai Warp-ra emlékeztet, a klubzenék egészen magas színvonalú, művészi formába való emelésében.” Ha ez sem lenne elég, még az amerikai elektronikus zenei szócső, az XLR8R magazin is címlapsztorit szentelt a labelnek.
Akkoriban a Beatport – a világ legnagyobb digitális „lemezboltja” – adatai szerint szinte minden kategóriában a Get Physical Music volt a legkeresettebb kiadó, de az iTunes is gyakran megemlíti az itteni kiadásokat, mint az értékesítési listáinak éllovasa. A nagy népszerűség és a hatalmas mennyiségben áradó zene egy időben itt is a minőség rovására ment. A kiadó 2012-ben ünnepelte 10. születésnapját és bebizonyította, hogy következetesség és minőség révén az elektronikus zene hullámvölgyein keresztül is érhetők el sikerek. Az utóbbi néhány évben a fokozatosan eszközölt változások, a nyitottság szinte bármely stílus irányába és az az attitűd, hogy gyakorlatilag a világ minden pontjáról érkeznek művészek és kiadványok, egy egészen sokszínű és egyedi hangzásvilágot eredményezett. Természetesen nem állítom, hogy az összes itt megjelenő zene top kategóriás, de találni rengeteg minőségi darabot.
A névválasztásról szinte már mindent elmondtunk, a GPM másik kulcsfontosságú válogatása viszont mindenképp említést érdemel. Az eleinte dupla vinyl-összeállításokra fókuszáló, Full Body Workout elnevezésű sorozata, amelyen főképp a jövő tehetségeinek legelső próbálkozásait találjuk.
Body Language
A M.A.N.D.Y. páros által készített debütáló Body Language Vol. 1 még 2005-ben jelent meg, egy évvel később érkezett DJ T. és a második epizód, a harmadikat pedig a kiadóhoz kötődő, de angol nemzetiségű Jesse Rose követte el. Utánuk következtek – és itt már nem kronológiai sorrendben haladunk – a német élvonal tagja, mint Dixon, DJ Hell és a Modeselektor, majd a nemzetközi szcéna olyan alakjai, akik nem feltétlen erről a formátumról ismertek, mint például az Azari & III, a Château Flight vagy a Junior Boys. A sokszínűség és a globális gondolkodás legjobb példája pedig valószínűleg a 2018-as, Body Language Vol. 19 epizódot készítő, a Dél-afrikai Köztársaságból származó afro-house mágus, Aero Manyelo. Mivel a Body Language nem annyira ismert és nem ért el olyan nemzetközi sikereket, mint angol társai, így a digitalizálás is eléggé hektikus, több felületen található belőle egy-egy példány de nem minden epizód található / hallgatható meg.
M.A.N.D.Y. – Body Language Vol. 1
DJ T. – Body Language Vol. 2
Jesse Rose – Body Language Vol. 3
Dixon – Body Language Vol. 4
Château Flight – Body Language Vol. 5
Junior Boys – Body Language Vol. 6
Matthew Dear – Body Language Vol. 7
Modeselektor – Body Language Vol. 8
DJ Hell – Body Language Vol. 9
M.A.N.D.Y. – Body Language Vol. 10
Nôze – Body Language Vol. 11
Catz N’ Dogz – Body Language Vol. 12
Azari & III – Body Language Vol. 13
Andhim – Body Language Vol. 14
DJ T. – Body Language Vol. 15
Francesco Tristano – Body Language Vol. 16
WhoMadeWho – Body Language Vol. 17
Tim Green – Body Language Vol. 18
Aero Manyelo – Body Language Vol. 19
Emanuel Satie – Body Language Vol. 20
Djuma Soundsystem – Body Language Vol. 21
Pezzner – Body Language Vol. 22
Cioz – Body Language Vol. 23
Monkey Safari – Body Language Vol. 24
Be the first to write a comment.