Újabb bizonyítékot találtunk arra vonatkozóan, hogy az 1920-as években igen csak hasonlóan éltek elődeink, mint a mostani kor fiataljai. És itt nem csak elsősorban a szerfogyasztásra gondolhatunk, hiszen például már 100 évvel feltalálták a walkman elődjét!

Ebben a csodálatos évtizedben, jóval azelőtt, hogy a modern kütyük behálózták volna mindennapjainkat, egy remek kis találmány gondoskodott arról, hogy már akkor is bárki magával vihesse a kedvenc muzsikáit.

A múlt ezen csodáját Mikiphone-nak hívták, a zsebméretű fonográf ötlete 1924-ben született meg egy magyar testvérár, Vadász Miklós és Étienne ötletéből!
A svájci Saint Croix-ban található Maison Paillarddal kötött licencszerződés alapján kezdték meg a tömeggyártást.

A rögzítőfejet és a kétrészes bakelit rezonátort a kihajtható hangkarhoz kellett csatlakoztatni, mielőtt a sellak korongot a lemezjátszó központi tüskéjére lehetett helyezni. Ezt a precíziós mérnöki bravúrt 1927-ben egy genfi ​​nemzetközi zenei kiállításon első díjjal jutalmazták.

Teljesen összeszerelve a Mikiphone már nagyobb helyet foglal el, és elsősorban 10 hüvelykes lemezek lejátszására tervezték.
Emiatt inkább összejövetelekre alkalmas szórakoztató eszköz vált belőle, nem pedig egy megbízható társ, aki állandó jelenlétével visz színt a mindennapok szürkeségébe.

Forrás: [StageHand Institute of Technology]