Igencsak izgatott voltam, amikor átvettük a bérletünket és megindultunk a SopronFest bejárata felé. A VOLT Fesztivált 2022-ben rendezték meg utoljára és az utolsó években fokozatosan tolódott ki a helyszín dél-keleti irányba, most viszont újra a 2002-es Lővér Campingbe költözés óta megszokott helyen léphettük át a kaput! Nekem ennyi már tökéletesen elég volt a boldogsághoz, innentől történhetett volna bármi, úgy éreztem, mintha visszamentünk volna az időbe.

Az idei már a SopronFest harmadik kiadása volt, most azonban már újra nyári időpontban került megrendezésre, összesen három nagyobb helyszínen. A réten a klasszikus nagyszínpad, valamint a kemping területén egy szintén nem elhanyagolható méretű stage, ami a Boldogság Színpad nevet viselte, valamint a főként elektronikus zenére specializálódott Secret Garden. A legendás kőház is újra megtelt zenével, bár ha jól tudom ez évközben is szokott üzemelni.

A SopronFest az egész várost bevonta, mindenhol fesztiválhangulat uralkodott. Több külsős helyszínen is zajlottak programok, a Várkerületen pl. élőben váltották egymást a podcast beszélgetések, a Mária szobornál pedig a Secret Factory és Metha dj-szettjével alapozhattuk meg a hangulatot már kora délután. Ekkora pörgést még soha nem láttam a városban, mint szombaton! A belvárosban pop up helyszínen mentek a kosármeccsek és az összes kocsma teltházzal üzemelt.

A VOLT 1993-as indulása óta több generáció is felnőtt Sopronban, akik számára a fesztiválozás mindig is a nyár egyik kiahgyhatatlan momentumát jelentette. Ez pedig meglátszott a SopronFest közönségén is. Tizenévesektől az 50-60-as generációig mindenki szép számmal képviseltette magát! Talán még a huszonévesekből volt a legkevesebb. A zenei program is hasonló tematikát követett. T.Danny, Manuel, Dzsúdló, Desh, Sisi, Pogány Induló, Halott Pénz, Majka, Bohemian Betyars, Parno Graszt, Carson Coma, Hiperkarma, Belga, TNT, Charlie. Minden generáció megtalálta a maga kedvenceit! A nemzetközi vonalat az Earth & Wild & Fire, Parov Stelar, Dub FX és Worakls képviselte.

Néhány éjszakába nyúló dj szettet leszámítva (ilyen volt például a Secret Factory 4 órás szettje szombat éjjel a teltházas Secret Gardenben, vagy a helyi legenda DJ Jokó előző nap a Boldogság Színpadon)  a programok érdemi része lement hajnali 1-ig, így ideje korán sikerült már ágyba kerülni, másnap pedig frissen és kipihenten folytatni. Nem csak a fesztiválon töltött idő rövidült le, hanem az oda vezető út is. Rollerrel ugyanis 10 perc alatt sikerült felérni a hegyre.

A színpadok elrendezésének hála egy pillanatig nem volt üresjárat, ahogy vége volt az egyik koncertnek, egyből egy másik helyszínre csöppentünk, ahol már ment a zene. Három nap alatt majdnem 30 produkciót sikerült meghallgatni.

Kajafronton elég nagy volt a választék, a rendelések mennyiségében a Simons Burger vitte a pálmát, viszont még így is kevesebbet kellett sorban állni, mint a wc-knél, hiányoltam a mobil piszoárokat.

Az első nap még igazi nyári meleg fogadott bennünket, a második nap estére már lehűlt az idő, és gyakran szemerkélt, az égi áldást akkor még sikerült megúszni, vasárnap viszont napközben végig szakadt az eső. Óriási szerencse, hogy a koncertek kezdetére elállt, a sár viszont maradt, mert a hőmérséklet jócskán elmaradt a péntekitől. De még így is sokkal jobban jártunk, mint a 2005-ös VOLT-on, amikor megállás nélkül kaptuk az égi áldást.

Összességében minden nagyon szép és jó volt, a soproni fesztiválozás újra biztos pont lesz innentől a naptárban!