Hogy nem mindenki lelkesedik az esti szabadtéri zenei eseményekért,  azt egy Ribnitzben (Észak-Németország) élő helyi lakos esete is bizonyította: a 67 éves férfi azzal fenyegette a DJ-t, hogy átvágja a DJ-pulthoz vezető kábeleket.

A nyár a szabadtéri rendezvények szezonja. Ugyanakkor ez sokaknak nem tetszik. A Ribnitz-i kikötő amúgy festői, idilli helyszínnek számít, ám múlt héten még este 11-kor is egy DJ zenélt ott, miközben Németországban a csendes pihenő időszaka 22 órától kezdődik.

Egy idősödő úr azonban ahelyett, hogy a rendőrséget értesítése vagy petíció indítása helyett rögtön a tettek mezejére lépett: egy kábelvágóval a dj pulthoz vezető kábeleket akarta elvágni. Ennek következtében összetűzésbe keveredett a 31 éves DJ-vel.

Az intézkedését a lakó nem tudta végrehajtani, a rendőrség viszont most fenyegetés gyanúja miatt nyomoz ellene. A rendőrség tájékoztatása szerint a történtek során senki sem sérült meg.

Forrás: [Fazemag]