A „külföldön is jegyzett” már nem üres frázis: az elmúlt időszakban több hazai producer is átlépte ezt a küszöböt. Ezúttal egy olyan pályaív kerül fókuszba, ahol a nemzetközi jelenlét nem alkalmi kitérő, hanem tudatosan épített irány.

Az elmúlt években Polar is ebbe az irányba mozdult el, 2025 pedig már egyértelmű mérföldkővé vált ebben a folyamatban. Az osztrák Signal Festivalon Charlotte de Witte és Reiner Zonneveld társaságában lépett fel, majd nyáron két alkalommal is zenélt a Burning Man fesztiválon. Ezt követte a Londonban, a Ministry of Soundban való fellépés, majd a 2025-ös Amsterdam Dance Event egyik legkülönlegesebb showcase-e, ahol egy 400 főre limitált, négyórás, mozgó vonaton zajló eseményen játszott. A fesztiválszezonban a B My Lake közönsége is találkozhatott vele, tovább erősítve jelenlétét a nemzetközi és hazai élvonalban.

Budapesten az IAM Productions rezidenseként a város legnagyobb klubjaiban – többek között az Akváriumban, a Cinema Hallban és a Cruisinon – lépett fel, olyan nevekkel egy lineupban, mint Anfisa Letyago, Eli Brown, Space 92, Monika Kruse, Mind Against vagy Innellea. DJ-ként pontosan érzi, mikor kell feszíteni és mikor elengedni: szettjeiben a feszes groove-ok, a peak time techno ereje és a melodic elemek természetesen fonódnak össze.

Polar tavaly év végén mutatkozott be AV show-jával, ami egy audio‑visual performansz, ahol a DJ-szettet szinkronizált vizuális elemek kísérik, például mozgó grafikák, videók vagy fények. Az Arktrisz és Antarktisz világát idéző látvány nem csupán háttér, hanem a zenei ívet követve kiegészíti, erősíti az élményt, és egy immerszív, audiovizuális produkciót hoz létre. A közönség így egyszerre hallja és látja a zenét, a vizuális réteg dramaturgiai szerepet is kap, nem csupán díszletként működik.

Zenei pályafutása klasszikus-, majd jazz-zongoristaként indult, és ezt a hangszeres tapasztalatot a produceri munkájában is tudatosan kamatoztatja.

Polar (aki produceri munkáiban Polarspell néven alkot) tudatosan építi karrierje következő szakaszát: DJ-munkásságát saját produkciókkal egészíti ki. Első hivatalos megjelenése február 13-án érkezett az Exx Boundless gondozásában – egy spanyol gyökerű, nemzetközi fókuszú kiadónál, amely a house, melodic house & techno, indie dance és progressive hangzások széles spektrumát öleli fel, tudatosan elkerülve a szigorú műfaji kereteket. A „Don’t Wanna Fall” című szerzemény jól illeszkedik ebbe a közegbe: a melodic és peak time elemek találkozására épül, lágy, éteri dallamvezetéssel, női vokállal és trance-es karakterrel fűszerezve, főműsoridős terekre optimalizálva. A track egészen a 42. helyig kúszott fel a Beatport listáján.

Beatport link: https://www.beatport.com/track/dont-wanna-fall/23619918

Az Extravagant pedig egyenes folytatása az előző kiadványnak: nagytermes, peak time-ra szabott techno, feszes groove-okkal és magabiztos energiával. A track sikerét jelzi, hogy jelenleg a 20. helyen áll a Beatport hype listáján.

Bár a track már évekkel ezelőtt elkészült, hivatalos formában most jelent meg a Reload Records katalógusában. A 2013-ban alapított label következetesen a klubokra és minimalista terekre szabott, tiszta és energikus techno zenékre koncentrál, miközben rendszeresen ad teret új producereknek is. Hangerőt fel!

Beatport link: https://www.beatport.com/release/extravagant/5841266