Mindössze egy nappal azután, hogy napvilágot látott a hír M.A.N.D.Y. egyik alapítója, Philipp Jung haláláról, újabb tragikus veszteség rázta meg a techno közösséget: elhunyt Harvey McKay. A skót producer halálának okát nem hozták nyilvánosságra.
Harvey McKay a kortárs brit techno egyik meghatározó alakja volt, aki a 2000-es évek végétől vált ismertté nyers, groove-központú és energikus hangzásával. Zenéi olyan kiadóknál jelentek meg, mint a Drumcode, a Soma Records vagy a Cocoon, és hosszú éveken át rendszeres szereplője volt a legnagyobb európai kluboknak és fesztiváloknak.
A magyar közönség számára sem volt ismeretlen név. 2015-ben Magyarországon is fellépett a Skyfield eseményen, amelyet Fertőszentmiklóson, a Meidl Airport területén rendeztek meg.
Később ismét visszatért Magyarországra: 2019-ben a szegedi Sing Sing Music Hallban lépett fel a Footwork Label Night eseményen, ahol Fernanda Martins és Jay Lumen is zenélt.
Halálhírére számos DJ és producer reagált a közösségi médiában, köztük Alan Fitzpatrick és Dubfire is. Sokak szerint Harvey McKay azok közé a producerek közé tartozott, akik kompromisszummentesen formálták a techno hangzását a 2010-es években.
Az elektronikus zenei szcéna számára különösen megrázó, hogy 24 órán belül két ismert techno-előadó elvesztésének híre is bejárta a világot. Nyugodjon békében!






Comments are closed for this post.