Amikor tinédzser korában elkezdett bulizni, a NATO gépei még Szerbiát bombázták. Később a médiában helyezkedett el. Ezzel is próbálta rivaldafénybe hozni a helyi techno szcénát.  Később Abe Duque-kel csinált egy interjút, aki meghívta őt, hogy énekeljen a live act-je alatt.A nemzetközi karrierje azonban nem indult volna be a Drugstore nélkül. Természetesen lesz szó Belgrád legendás klubjáról is, de Tijana T öt másik kedvenc helyét is bemutatja nekünk.

SIV/ Palata Srbije

A Palata Srbije épületét a köznyelv SIV-ként ismeri. Számára ez a legszebb épület a városban. A modernista építészetet napjainkban kezdik igazán elismerni. Jelenleg épp a new york-i Museum of Modern Art-ban látható erről egy kiállítás. Ahogy sok idős ember, én is siratom a régi Jugoszláviát. Ez az épület maga a történelem. Büszke, modern, befogadó és erős. Az ország a szocializmus idejében maga volt a paradicsom, ez az épület pedig a számomra oly boldog békeidőkre emlékeztet.

Šarlo pékség

Itt kiváló minőségű kenyeret lehet kapni, de még ennél is fontosabb, hogy a pékség találkozóhelyként és kulturális központként is funkcionál. A helyet Vlada Janjic üzemelteti, ő Szerbia egyik első techno DJ-je, a 80-as években robbant be a köztudatba egy szerb new-wave banda tagjaként. A legendás és forradalmi B92 rádió egyik alapítójaként is ismert. Nagyjából hét évvel ezelőtt döntötte el, hogy a pékség megnyitásával egy új „after party” helyszínt hoz létre. Belgrád egyik nem túl népszerű részén található, én is itt nőttem fel. Sok hajléktalan és kisstílű bűnöző él errefelé. Janjic azért itt nyitotta meg az üzletét, mert hisz az emberekben és a környék felemelkedésében.

 

Palma’s Boutique

Nem könnyű egy olyan vérzivataros országban, mint Szerbia fiatalnak, modernek és függetlennek maradni. A Palmas Boutique-t üzemeltető művészeknek és dizájnereknek mégis sikerült. Az üzletben csak fiatal szerb művészek és dizájnerek munkáit találjuk meg: képzőművészeti alkotások, ruhák, könyvek és dizájn elemek. És tényleg lenyűgöző az, hogy milyen jó kis cuccok ezek! Számomra ez adja a reményt. Nagy kihívás Belgrádban élni, könnyű pesszimistának lenni a jövőt illetően. De ha fenn tudnak maradni ilyen és ehhez hasonló helyek, akkor már nem is aggódom annyira.

Prolece étterem

Ez egy olyan tradicionális étterem, ami korábban minden sarkon megtalálható volt Belgrádban. Finom kaját árulnak kedvező áron. A legtöbb ilyen helyet magánbefektetők vették át, majd modernizálták őket. Ezáltal pedig elveszett a megszokott karakter. Ez az egyik azon kevés helyek közül, ami máig fent tudott maradni. Ugyanúgy néz ki minden, mint 50 évvel ezelőtt. Még a pincérek is úgy beszéltek, mint régen és a konyha is olyan, mintha csak a nagymamámé lenne. Órákig ücsöröghetsz itt anélkül, hogy bárki is kitessékelne. Többnyire a környékbeli idősebb generáció látogatja, de fiatal értelmiségiek és művészek is. Összeülnek és élvezik az együttlétet.

Drugstore

A Drugstore a város első értelmes klubja. A múltbéli szórakozóhelyek állandóan kompromisszumot kötöttek a kommersz zenékkel is. A Drugstore ennek abszolút az ellentéte, ez a klub annyira underground, hogy szinte már fáj! Nem egy kellemes hely, az egykori iparterület valóban ijesztőnek tűnhet. De a kényelmes dolgokból sült már valaha jó dolog? Engem komoly kihívások elé állított ez a klub és meg is változtatott. A house szettjeim itt nem működnek, itt tanultam meg technot játszani és kicsivel később be is indult a nemzetközi karrierem. Ez és a 20/44 az én két spirituális értelemben vett otthonom.

Kortárs Művészeti Múzeum

Egy tíz éves felújítás eredményeképpen Belgrád újra rendelkezik kortárs művészek múzeumával. Korábban a város majdnem összes múzeumát bezárták a politikát átható káosz és korrupció eredményeképp. Szégyelltem magam, amikor erről kellett beszélnem a vendégeimnek. Maga az épület is egy építészeti remekmű a 60-as évekből. A gyűjtemény szerb képzőművészek alkotásait tartalmazza 1900-tól napjainkig. Itt folyik a Száva a Dunába és egy hatalmas park veszi körül.

Forrás: [Groove]