Elérkeztünk a Cream Of Sounds második nyári állomásához, ahol egy olyan fiatal holland tehetséget látnak vendégül, aki korábban még soha nem zenét Magyarországon. Budakid neve megtévesztő lehet, de nem, nem egy budai srácról van szó. Kevin Huizing még csak három éve kezdett el komolyabban foglalkozni zenei pályafutásával és szinte azonnal lecsaptak rá a legnagyobb kiadók, mint az Einsmusika, Lost and Found vagy az All Day I Dream. Már csak idő kérdése volt mikor látogat először Magyarországra és sikerült is elcsípni egy nappali debut szettre.

 

Kezdjük rögtön az elején, amit valószínűleg még sokan meg fognak tőled Magyarországon kérdezni. Honnan a „Buda” név?

A Budakid név körülbelül 13 éve született meg, amikor még kisebb bárokban és szülinapokon zenéltem. Az egyik ilyen alkalommal egy barátom azzal jött, hogy valamit mindenképp ki kell írni az eseményhez, hogy milyen néven zenélek, lehetnék például DJ Kevin. Na, az biztos nem, válaszoltam! Ez idő tájban kaptam egy emlékezetes ajándékot a nagymamámtól. Egy kisebb Buddha szobor volt, amit vidám gyerekek vettek körül. Innen ered a név – sokkal inkább egy személyes történet és se városhoz, valláshoz nincs köze.

Alig három éve kezdtél el komolyabban foglalkozni a zenével. Mesélnél a kezdetekről?

7 évesen kezdődött az egész, amikor megkaptam az első dobszerkómat. Egészen a 14. születésnapomig tartott a szerelem, amikor is lecseréltem a dobokat, számítógépre és digitális eszközökre. Akkoriban ez sokkal izgalmasabb és menőbb volt és végre elkezdhettem a saját zenéimre koncentrálni, nem csak másokét játszani. Teljesen magával ragadott, hogy már dallamokat és egyéb hangszereket is belecsempészhettem a zenémbe.

Zenélt a Kínai nagy falon is

Szerinted mi az oka annak, hogy ilyen rövid idő alatt máris elindult a nemzetközi karriered?

Ami azt illeti, az első megjelenésem már több mint 10 éves, tehát én sem az egyik napról a másikra értem el a sikereimet, ez sokkal inkább a profi hozzáálláson múlik.
Meg kell jegyeznem, hogy a nemzetközi sikereim nélkül is folytatnám a munkát, hiszen számomra a zeneírás az önkifejezés egyik legjobb módja és közben remekül tudok szórakozni is.

Mely előadók inspiráltak a kezdetekkor és szerinted kik a legjobb producerek jelenleg?

A kezdetekkor leginkább groovy minimal-t és trance-t hallgattam, de szinte minden zenei stílussal megismerkedtem az évek alatt, a rock-al, jazz-el, de még a klasszikus zenével is.
Az egyik leginkább figyelemre méltó producer nálam jelenleg Arca, aki nagyon egyedi és különleges zenei világgal rendelkezik. A másik, akit megemlítenék pedig Weval, akinek nagyon sokat hallgatom mostanában a zenéit.

Igen csak sűrű a partynaptárad. Melyik volt az eddigi legemlékezetesebb külföldi fellépésed? Melyek voltak a kedvenc országaid, ahol eddig felléptél?

A legemlékezetesebb fellépésem körülbelül egy éve volt Bangladesben. Mivel az ottani vezetés nem nagyon engedi az elektronikus bulikat, ezért sokkal eldugottabb, valóban privát partikat kell tartaniuk. A környezet és az életérzés egészen más volt, mint amit nyugaton megszokhattunk, sokkal letisztultabb minden, szinte vibrált a levegő. Ahogy észrevettem az emberek kifejezetten a zene miatt érkeztek, nem pedig a buli vagy az italozás okán.

Jártál már korábban Magyarországon? Mit üzensz a budapesti közönségnek?

Sajnos csak egyszer voltam Budapesten egy átszállás miatt, de már rengeteg hihetetlen storyt hallottam a városról, így nagyon várom már a magyarországi debütálásomat. Hamarosan találkozunk Budapest <3 🙂

Az elmúlt időszak viharos helyszínváltásait, egy új ékkővel szeretné elűzni a The Cream Of Sounds csapata. A West Werk Studio Nagytéténynél található, kellően távol a város zajától és mégis elérhető távolságban. A helyszín adottságai magukért beszélnek, ők pedig teljesen kiaknázák azokat. 16 órakor a teraszon lesz kezdés, majd 22 órától a belső, hatalmas belmagasságú teremben folytatódik a mókát, egészen reggel 6-ig. Esemény: https://www.facebook.com/events/326033884754047/